Trzony wioseł długich

Trzonowi wiosła Croker poświęca wiele uwagi. Wiele godzin poświęca na projektowanie, rozwijanie i testowanie produktów i wierzy, że nasza oferta wioseł umożliwia każdemu wioślarzowi dopasowanie swojego poziomu umiejętności do pożądanego odczucia na wodzie.

Przed opuszczeniem fabryki każdy trzon jest odchylany, ważony się i dopasowywany do drugiego identycznego, aby uzyskać najlepszą jakość pary wioseł. Było by nam miło omówić z Tobą Twoje umiejętności i przedstawić sugestie dotyczące wału, pióra i doręcznej, które najlepiej pasują do Ciebie lub Twojej załogi.

Ugięcie trzonu
Jakie ugięcie jest dla Ciebie najlepsze?
Miękkie ugięcie
Miękkie trzony są idealne dla juniorów, kobiet na wszystkich poziomach i mistrzów. Miękkie trzony są również popularnym wyborem dla zawodniczek, ścigających się na skiffach lub 2-, 2+ 4- 4+.

Miękkie trzony są dobrze dla wioślarzy którzy dystans 2000m pokonują wolniej niż 7:00 minut, lub dla tych, którzy pragną by wiosło wybaczało nieco błędów w nachwycie. Miękkie trzony są również zalecane dla wioślarzy z historią nawracających urazów. Miękkie trzony mogą być również rozsądnym wyborem dla wioślarzy lżejszych niż 65 kg.

Standardowe trzony
Standardowe trzony są idealne dla starszych i elitarnych mężczyzn we wszystkich klasach łodzi, a także światowej klasy elity kobiet w łodziach drużynowych. Zalecane są dla wioślarzy którzy na ergometrze osiągają wynik 6:45 lub więcej na 2000m. Co daje nam czas osiągany w dobrych warunkach na wodzie na poziomie 7,30 i lepszy.

Wioślarze i załogi, które nie osiągają tego progu, mogą napotkać wyzwania związane z osprzętem i komfortem i mogą być skuteczniejsi na wiosłach z miękkimi trzonami. Standardowe trzony są również zalecane dla wioślarzy o wadze większej niż 90 kg bez historii kontuzji.

Seria ARROW M47 – Trzony o małej średnicy

Arrow M47 są wykonane z węgla o wysokim module, ostatnio używanym w łodziach Pucharu Ameryki. Wały te posiadają wysoką sztywność, sztywność skrętną i są bardzo lekkie. Te cienkie wały mają mniejszą bezwładność aerodynamiczną niż obrotową.

Zaprojektowany dla światowej klasy wioślarz i regatowych osad, które poszukują bezkompromisowego wiosła. M47 stanowi najlepsze narzędzie do napędu na wodzie.

Pióro

Arrow

Doręcza

Regulowana

Ugięcie – Waga

Miękkie – 2260gms*
Standard – 2350gm*

Seria ARROW M49 – Trzony o małej średnicy

Nowa M49 Arrow ma podobne cechy jak M47, z cienkim trzonem wykonanym z wielu warstw cienkiego węgla, ale o zwiększonej wytrzymałości, a także najnowszym piórem Arrow. M49 jest nieco cięższy od M47, ale nadal zapewnia wysokie osiągi wyścigowe dla elitarnego poziomu i wysoce konkurencyjnych załóg.

Pióro

Arrow

Doręcza

Regulowana

Ugięcie – Waga

Standard – 2800gm*

Seria M4

Te pełne trzony węglowe są wykonane przy użyciu różnych warstw standardowego węgla modułowego i mają standardową średnicę.

Osiągają równowagę maksymalnej wytrzymałości i minimalnej masy. Trzony M4 wykazują wyraźniejsze nachwyty i pozwalają na wyższe osiągi niż nasze modele M2 na poziomie elitarnym.

Pióro

Slick or Macon

Doręcza

Regulowane

Ugięcie – Waga

Miękkie – 2500gms*
Standard – 2550gm*

Seria M2

Trzony te są wykonane z jednokierunkowego węgla i tkaniny. Uczucie lekkości i wyjątkowe właściwości tych wioseł są lepsze od cięższych wioseł we wspólnym klubowym użytkowaniu.

Pióro

Slick or Macon

Doręcza

Regulowane

Ugięcie – Waga

Miękkie – 2600gms*
Standard – 2650gm*

M1 Intermediate

Zaprojektowany do użytku w szkole i klubie. Ten trzon ma taką samą sztywność jak M4 i M2, ale większą wagę która, zwiększa trwałość bez utraty wydajności. trzon wykonany ze szkła i węgla.

Pióro

Slick or Macon

Doręcza

Regulowane

Ugięcie – Waga

Standard – 3100gm*

Seria M5

Zaprojektowana dla uczących się. Bardziej elastyczny trzon minimalizuje kontuzje. Niezwykle ekonomiczne wiosło. Trzon wykonany ze szkła / węgla.

Pióro

Slick or Macon

Doręcza

Regulowana lub Stała

Ugięcie – Waga

Standard – 3350gm*