Pióro typu Arrow Seria M47 i M49

Najnowocześniejsze ostrze zaprojektowane specjalnie dla wioseł Arrow. Te pióra do wiosłowania, które są zaprojektowane tak, aby pasowały do mniejszych trzonów, mają cienkie krawędzie, niski opór powietrza, krzywiznę 3D i wysoką efektywność hydrodynamiczną, która zapewnia dobre blokowanie w wodzie, ale przy wejściu i wyjściu z wody nie powoduje zbędnych zawirowań.

Uwaga: to pióro dostępne jest tylko w serii Arrow M47 i M49.

Pióro typu Slick

Pióro typu Slick zapewnia wystarczającą siłę nawet dla najsilniejszych załóg a asymetryczna krzywizna pióra sprawia, że jest ono wyjątkowo „czyste” w wodzie i poza nią. Pióro może zostać zmniejszone dla kobiet i uczących się wiosłować.

Pióro Slick dostępne jest na wszystkich wałach. Formowane jest z zamkniętymi krawędziami, co poprawia trwałość i ogólną wydajność. Pióro nie posiada grzbietu, dzięki czemu na wejściu powoduje mniejszy plusk.

Pióro o małej objętości szybko i cicho wchodzi do wody i nisko unosi się w wodzie. Krzywizna podłużna jest prostopadła do wierzchołka i jest zgodna z przepływem wody. Ma stały skok na końcach i wszystkie linie równoległe do końcówki. Delikatna asymetryczna krzywizna pióra zapewnia czyste uwalnianie z wody przy każdym uderzeniu. Pióra typu Slick są wyraźnie czystsze od innych piór. Slick nie wykazuje żadnych negatywnych tendencji podczas regeneracji lub przy złej pogodzie. Od wprowadzenia tego pióra do używania jest ono z powodzeniem stosowane na wszystkich poziomach wioślarstwa.

Pióro Macon

Pióro Macon pierwotnie produkowane było z drewna. Chociaż pióro Macon nie jest używane w świecie regatowym, są one często wybierane przez wioślarzy rekreacyjnych jak również są dobre dla uczniów. Pióro Macon dostępne jest na wszystkich trzonach na życzenie.