Trzony wioseł krótkich

Trzonowi wiosła Croker poświęca wiele uwagi. Wiele godzin poświęca na projektowanie, rozwijanie i testowanie produktów i wierzy, że nasza oferta wioseł umożliwia każdemu wioślarzowi dopasowanie swojego poziomu umiejętności do pożądanego odczucia na wodzie.

Przed opuszczeniem fabryki każdy trzon jest odchylany, ważony się i dopasowywany do drugiego identycznego, aby uzyskać najlepszą jakość pary wioseł. Było by nam miło omówić z Tobą Twoje umiejętności i przedstawić sugestie dotyczące wału, pióra i doręcznej, które najlepiej pasują do Ciebie lub Twojej załogi.

Ugięcie trzonu
Jakie ugięcie jest dla Ciebie najlepsze?
Miękkie ugięcie
Miękkie trzony są idealne dla juniorów, kobiet na wszystkich poziomach i mistrzów. Miękkie trzony są również popularnym wyborem dla zawodniczek, ścigających się na skiffach lub 2-, 2+ 4- 4+.

Miękkie trzony są dobrze dla wioślarzy którzy dystans 2000m pokonują wolniej niż 7:00 minut, lub dla tych, którzy pragną by wiosło wybaczało nieco błędów w nachwycie. Miękkie trzony są również zalecane dla wioślarzy z historią nawracających urazów. Miękkie trzony mogą być również rozsądnym wyborem dla wioślarzy lżejszych niż 65 kg.

Standardowe trzony
Standardowe trzony są idealne dla starszych i elitarnych mężczyzn we wszystkich klasach łodzi, a także światowej klasy elity kobiet w łodziach drużynowych. Zalecane są dla wioślarzy którzy na ergometrze osiągają wynik 6:45 lub więcej na 2000m. Co daje nam czas osiągany w dobrych warunkach na wodzie na poziomie 7,30 i lepszy.

Wioślarze i załogi, które nie osiągają tego progu, mogą napotkać wyzwania związane z osprzętem i komfortem i mogą być skuteczniejsi na wiosłach z miękkimi trzonami. Standardowe trzony są również zalecane dla wioślarzy o wadze większej niż 90 kg bez historii kontuzji.

S39 ARROW – trzon o małej średnicy

Trzony S39 są wykonane z węgla o wysokim module wytrzymałości, ostatnio używanym w łodziach America’s Cup. Używają wielu cienkich warstw węgla pod różnymi kątami, aby osiągnąć równowagę wytrzymałości, sztywności, sztywności na skręcanie zachowując małą masę.

S39 ma mniejszy opór aerodynamiczny niż zwykłe wiosła a ponieważ ważą mniej, posiada mniejszą bezwładność.

Pióro

Arrow Blade

Doręczna

Regulowana

Ugięcie – Waga

Miękkie – 1470gms*
Standard – 1500gm*

S40 ARROW – trzon o małej średnicy

S40 wykorzystuje w swojej konstrukcji standardowy karbon, w porównaniu do S39 wykonanego z węgla o wysokim module. W wyniku tego sztywność pozostaje niezmieniona, a siła zostaje zwiększona.

Te cienkie trzony mają mniejszy opór aerodynamiczny niż zwykłe i mają mniejszą bezwładność. Mają grubsze ścianki, co zapewnia większą wytrzymałość, a wyposażane są w najnowsze pióro – Arrow.

Pióro

Arrow Blade

Doręczna

Regulowana

Ugięcie – Waga

Miękkie – 1470gms*
Standard – 1500gm*

Seria S7 – trzon ze standardową średnicą

Seria S7 wykorzystuje wiele cienkich warstw węgla pod różnymi kątami, aby uzyskać równowagę wytrzymałości, sztywności i sztywności skrętnej.

Pełne trzony węglowe z tradycyjną średnicą Crokera, ale zawierają materiały i techniki stosowane obecnie w naszych wiosłach Arrow. S7 mają lepszą odporność na skręcanie w porównaniu do modeli S4, ale ugięcie pod obciążeniem jest porównywalne.

Pióro

Slick or Macon

Doręczna

Regulowana

Ugięcie – Waga

Miękkie – 1300gms*
Standard – 1315gm*

Seria S4

Seria S4 to całkowicie węglowe trzony wykonane z różnych warstw standardowego węgla modułowego. Osiągają równowagę maksymalnej wytrzymałości i minimalnej masy. Te wały ze 100% węgla wykazują wyraźniejsze nachwyty i pozwalają na poziomie elitarnym na uzyskanie lepszych wyników niż nasze modele S2.

Pióro

Slick or Macon

Doręczna

Regulowana

Ugięcie – Waga

Miękkie – 1305gms*
Standard – 1315gm*

Seria S2

Seria S2 jest wykonana z jednokierunkowego węgla i tkaniny. Osiągają one dobrą wytrzymałość przy niewielkiej wadze. Należą do naszej przełomowej linii wioseł „superlight”, zbudowanych z 80% węgla i 20% włókna szklanego.

Lekkość i wysokie osiągi tych wioseł jest lepsza od cięższych wioseł klubowych. Te wiosła są ostatecznym „krokiem” dla skullerów, ale wciąż w przystępnej cenie.

Pióro

Slick or Macon

Doręczna

Regulowana

Ugięcie – Waga

Miękkie – 1410gms*
Standard – 1430gm*

S3 średnie

Dzięki trzonowi wykonanemu w 50% węgla i 50% włókna szklanego, S3 jest zalecanym wiosłem do użytku klubowego wszędzie tam gdzie sprzęt jest wspólny. S3 ma taką samą sztywność jak S2 Soft, ale jest znacznie trwalszy, dzięki czemu idealnie nadaje się do flot w klubach.

Przy większej masie trzonu, S3 jest mniej wrażliwy przy silnym wietrze i złej pogodzie i ma większą masę w ręku niż nasze elitarne trzony S4 i S2, a zatem zapewnia większą stabilność podczas fazy regeneracji rozwijającego się wioślarza. S3 cieszy się również popularnością wśród sportowców, którzy lubią wodę otwartą lub wzburzoną.

Pióro

Slick or Macon

Doręczna

Regulowana lub Stała

Ugięcie – Waga

Standard – 1650gm*

Seria S5

Zaprojektowane do użytku w szkole i klubie. Trzony są nieco bardziej miękkie od trzonów S3 i zmniejszają ryzyko urazów związanych z przeciążeniami, szczególnie w przypadku młodych wioślarzy. Zwiększenie masy powoduje zwiększenie trwałości wiosła jak równiez powoduje, że są bardziej stabilne w końcowej fazie ruchu wiosła.

Pióro

Slick or Macon

Doręczna

Regulowana lub Stała

Ugięcie – Waga

Standard – 1800gm*

S6 Treningowe

Dzięki wykonaniu w 100% z włókna szklanego, S6 są zaprojektowane do pracy w trudniejszych warunkach dla początkujących i uczących się wioślarzy. bardziej elastyczny trzon zmniejsza ryzyko urazów przeciążeniowych, szczególnie u młodszych wioślarzy. Zwiększenie masy czyni je idealnym wiosłem dla początkujących, z mniejszą skłonnością do wznoszenia się w wietrznych sytuacjach lub nadgorliwych ruchów.

Biorąc pod uwagę ich trwałość i długowieczność floty, S6 są bardzo ekonomicznym wiosłem dla poziomów instruktażowych każdego programu. S6 cieszy się również popularnością wśród sportowców pływających po wodzie na otwartym morzu.

Pióro

Slick or Macon

Doręczna

Regulowana lub Stała

Ugięcie – Waga

Standard – 1800gm*