Łodzie wioślarskie

Krótko po tym kiedy człowiek wymyślił, że można na czymś pływać, zaczął się ścigać na wodzie. Przypuszczam, że pierwsza metoda napędzania łodzi to wiosła. Choć upłynęło od pradziejów mnóstwo lat nadal się ścigamy łodziami wiosłowymi. Dzisiejsze wyczynowe łodzie zbudowane z karbonu i nowoczesnych żywic, wykorzystujące podpatrzone w przyrodzie rozwiązania takie jak „plaster miodu” znacznie różnią się od dalekich pierwowzorów. Mimo kilka rzeczy je nadal łączy. Jedna z nich jest konieczność naprawiania sprzętu, który w czasie prawidłowego użytkowania w sposób naturalny się zużywa  lub ulega uszkodzeniu czy to w transporcie czy też w wyniku nieuwagi/kolizji.

Zarówno łodzie zabytkowe z początku ubiegłego wieku jak i łodzie wykonane przy pomocy najnowszych rozwiązań techniki wymagają ogromnej wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej od osoby, która ją naprawia. Wiedzę taką można zdobyć jedynie w praktyce.

Dzięki tysiącom godzin spędzonych przy remontach łodzi wiosłowych, nasza ekipa szybko i z nadzwyczajna pieczołowitością naprawi Twoją łódź.

Wykonamy nie tylko proste naprawy oraz malowanie kadłuba. Potrafimy odbudować łódź po poważnych kolizjach ze zmiażdżeniem kadłuba włącznie.

Wymieniamy zbutwiałe wręgi, dorabiamy wargi usztywniające łódź, uszczelniamy grodzie, remontujemy wszystko co z łodzią regatową jest związane.

Naprawiamy również zabytkowe łodzie wykonane z nitowanego drewna czy obłogów formowanych na gorąco.

Nasza wiedza i doświadczenie zyskała uznanie Muzeum Sportu w Warszawie dla którego wykonujemy remonty eksponatów muzealnych.